Dünyada olan bazı böcek türleri tamamen öldürmeye programlanmış birer katildirler. Vücutlarında bulunan zehirleri kullanan, felç eden veya bir anda ikiye ayıran bu canlılardan en tehlikeli olanları sizin için derledik. Bu canlılar, insanlar için de tehlikelidir.

dunyadaki-en-tehlikeli-bocekler-tekerlek-bocegi

Tekerlek böceği ; yaklaşık 4-5 cm’lik olan bu böcek eğer bir insanı ısırırsa, çok acı verir ve yara yaklaşık 6 ay kadar iyileşmez. iyileştiğinde de yara izi kalır. Bu böcek türü kesesinde bir zehir taşır. Genelde solucan ve tırtıllar ile beslenir. Gövdesinde olan zehri avına verir ve av felç olur bir süre sonra da iç organları erir. Kuzey Amerika’da yaşayan bir böcek türüdür.

dunyadaki-en-tahlikeli-bocekleri-afrika-böceği

Afrika böceği ; Dünyada zehirli kobra yılanlarından 10 kat daha zehirli olan tek canlıdır. Bu zehir sayesinde kendinden kat ve kat büyük hayvanları öldürebilir. Bu listeye insanlarda girmektedir. Pek çok zehirlenme vakası bu böcek nedenlidir. Bu böcek türü Afrika’da yaşamaktadır.

dunyadaki-en-tehlikeli-bocekler-arı-böceği

Arı boğan böceği ; Bu küçük ve arı yemeyi çok seven böcek türü, avını bacaklarında ki tüyler ile kolayca tutar. Zehirli kimyasallar ile onları felç eder. Genelde arı kovanları yanında çoğalırlar ve arıları teker teker yerler.

dunyanin-en-tehlikeli-bocekleri-

Dikenli böcek ; Koyu kahve veya kızıl renkleri olanları vardır. Ön bacaklar ve bedeni dikenlidir, yiyecek bulamazsa kendi türünü ve yavruları bile yerler. İnsanları soktuğunda şişme, kızarma, yanma ve kaşıntılar oluşur. Isırığı çok acı vericidir sizi direk hastanelik yapar.

dunyadaki-en-tehlikeli-bocekleri-korsan-böcek

Korsan böceği ; Dünyanın en kemirgen böceğidir. İnsan ve hayvanları kemirir ve kanlarını içer. İşin en tehlikeli yanı kemirmek için gözleri ve dudakları tercih eder.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Dünyanın En Zehirli Böcek Türleri, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Paylaşım

Yazar Hakkında

ŞenDora
ŞenDora

Sular kesilince hayatla bağı da kesilen, okumayı, gezmeyi, konuşmayı seven soğuk ve havalı fani...

(0) Okuyucu Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× bir = 8

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Devamını oku:
Dünyada Kaç Irk Var ?

Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan, çok sayıda insan ırkı bulunuyor. Irkların birbirinden ayrılmasında ve tanımlanmasında, çeşitli gen sistemleri ve morfolojik özellikler...

Kapat
önce ishak dede tarafından yazılmıştır.