Adrenalin tutkusu taşıyan pek çok insan çılgın ve tehlikeli sporlar yapıyorlar. Hatta son yıllarda yapılan bu sporlar çok tehlikeli ve çılgınca. Sizin için dünyanın en tehlikeli ve çılgın sporlarını derledik ;

volkan-sorfu

Volkan sörfü ; Yaklaşık 700-800 metre yükseklikte ki dağdan sörf tahtası ile saatte 80-100 km. kadar hızla aşağıya kaymak en çılgın sporlar arasında kabul ediliyor. Sadece bir kask ve dizlikle yapılan bu sporda yaralanma ve hatta ölme ihtimali çok yüksek. Volkan sörfü adrenalini yüksek bir spor ve yaklaşık 10 bin kişi bu sporu yapıyor.

limbo-kayak

Limbo kayak ; Patenler ile hareket halinde ya da duran arabaların altından geçme sporudur. Hindistan’da başlayan bu sporu yapmak için esnek bir vücuda ve dengeye ihtiyaç var. Hintli Aniket Chindak, 57 arabanın altından geçerek dünya rekorunu elinde tutuyor.

tren-sörfü

Tren sörfü ; Hareket halin de olan trenin üstünde dengeyi sağlayarak sörf yapmaktır. Güney Afrika’da ciddi sorunlar yaratan bu spor eskiden de yapılıyordu. Dünyada yasaklansa da halen pek çok insan bu sporu yapıyor. Yüzlerce gencin ölümüne neden olan en tehlikeli aktivitedir.

timsah-bungee

Timsah Bungee ; Avustralya’da yapılan bir spordur. Bungee yani atlama işini aşağıda yüzlerce timsahın olduğu bir nehir üstünde yapıyorsunuz. İşin ilginç yanı timsahlar sizi başınızdan yakalamak için sudan yaklaşık 1 metre kadar yukarıya havalanıyorlar.

airkicking

Airkicking, havaya fırlatma ; Bir fırlatma makinesi yardımıyla kendinizi havadan suya, havuza atma sporudur. Fırlatma rampasına oturan sporcu düğmeye basınca kendini yaklaşık 8-10 metre kadar yüksekten göle ya da denize atmaktadır. Tehlikeli ve çılgın bir spor türüdür.

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Dünyanın En Tehlikeli ve Çılgın Sporları, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Paylaşım

Yazar Hakkında

ŞenDora
ŞenDora

Sular kesilince hayatla bağı da kesilen, okumayı, gezmeyi, konuşmayı seven soğuk ve havalı fani...

(0) Okuyucu Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


1 × = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Devamını oku:
triportor-arcelik
ARÇELİK TRİPORTÖR

Çok eskilerden bir efsane, triportör, motosiklet mi ? araba mı ? anlaşılamayan 3 tekerlekli nakliye cihazları. 70 li , 80...

Kapat
önce ishak dede tarafından yazılmıştır.